Barbarian II - Dungeons of Drax
Barbarian II - Dungeons of Drax - náhled

Po grandiózním úspěchu herního Death meče, Epyx rozhodl se udělat pokračování. Zavěste na. Jak může barbar II být pokračování hra nazvaný

...

Tajemství Oslího ostrova Recenze

Recenze | Screeny


Zajímá Vás, která česká hra se objevila v České Republice na pultech herních prodejen jako první? Bylo to v červnu roku 1994 a jednalo se o slavné Tajemství Oslího ostrova od brněnských Pterodon Software a Petra Vochozky.

Tajemství Oslího ostrova vzniklo jako parodie na úspěšnou sérii Monkey Island, ve které v hlavní roli vystupuje postava Guybrushe Threepwooda (v Too Gajbraš Trípvůd). Děj navazuje první díl originální série The Secret of Monkey Island jakoby zastává díl druhý.

Celý děj se odehrává v "nepřekonatelném" rozlišení 320x200, na obrázcích od sebe rozlišíte jednotlivé pixely a animací je zde jako šafránu. Příběh není moc rozsáhlý a tomu odpovídá i počet lokací - plus mínus dvacet pět.

Po grafické stránce není téměř co vytknout, snad jen občas uvidíte nějakou, dnes úsměvnou, animaci. Pochválit lze také intro, které určitě stojí za zhlédnutí. Je to bohužel také jediná možnost, jak ve hře usly?et nějaké zvuky, navíc jen z PC speakru.

Vychutnejte si i vy tuto legendární adventuru!


Rok vydaní: 1994

Vydali: Pterodon Software

Obrazek:Tajemství Oslího ostrova - stáhnout

66xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo