Robocop
Robocop - náhled

RoboCop. Rozdělte se muže. Rozdělte se stroj. Všechno EGA.

Objektivně, RoboCop je průměrný platformní střelec pro ně čas se scienc

...

Amulet Of Yendor Recenze

Recenze | Screeny


To není-tak-jednoduché otáčecí-založený textový Rogue - like RPG. Po tomto-založené větě popisu vy pravděpodobně chcete vědět co je to o a zvláště má to cenu zkoušky. Rozvažování čas kdy hra byla udělaná, nedostatek grafiky byla vážná stinná stránka. Na druhé straně, amulet Yendor pokročilý z jeho předchůdců (tuláka, prodejného člověka a tak dále) a měl by upoutat pozornost většinou z fanoušků těch her.

To by mělo být zmíněný že Wizard Yendor a/nebo jeho kouzelný položka (volaný ním) byla všudypřítomná v sériích počínaje tulákem, a později v UltraRogue, Pokročilý tulák, prodejný člověk a NetHack. Zkuste čtení jméno Yendor obráceně. Mág je proto známý jako Rodney mezi hráči a jméno sám byla vytvořená tato cesta: užívej okamžité jméno neobvyklé pro mága a čtení toho obráceně.

Po celém trápení s amuletem Yendor v předchozích hrách, hráč je nyní vstoupí do kouzelného hradu dlouho po mágovi je pryč. Hrad je mu řečeno, aby byl plný pokladnic, kouzelná, hrozná monstra a mimo kurz, kouzelná koule moci. A hráč vstupuje do náhodně vygenerovaného hradu aby mohl najít amulet a opustit s tím. Před každou hrou, vy dostanete všechny instrukce na to, jak hrát.

Hrad je 8x8x8 matice, což znamená 8 úrovně sestávajících se z 64 místností. Místnost (1,4) na úrovni 1 je vstup a jdoucí sever bude končit hru. Všechno ostatní je jiný vždy, když vy hrajete. Nařízený MAP kreslit mapu úrovně ale jen okamžitě, tak budete muset obtěžovat kolem s tím trochu. Vy dostanete se do vybrat si mezi 4 závody (irelevantní), později vy umístíte nějaké body k atributům (síle, inteligence a obratnost) koupit nějaké zbraně, obrněné jednotky a vybavení a vstupuje do hradu.

Je tam několik věcí, které vy  můžete naleznete v každé místnosti a nejdůležitější jsou monstra, prodavači, osnovy a poklady. Většina těch pokladů budou chránit vás před zlými kouzly (při otevření hrudi nebo čítanek) tak by neměly byste prodat je k prodavačům přinejmenším ne hned. Tři poklady jen mají jediný důvod být prodané, jak tam není žádné další použití pro ně. Vy můžete koupit nové vybavení formu prodavače včetně dávek pro zlepšování vašich atributů.

Ještě největší množství zlata může být získaný zabíjením monster. Boj je také otočení-založený a vaši atributy ovlivní jak silný vy jste. Kdy vy upustíte všechny vaši sílu, vy zemřete. Jestli vaše inteligence je vysoká dost vy můžete obsadit kouzla (tři jiná kouzla) a množství obratnosti představuje vaši schopnost vyhnout se útokům. Vy můžete také podplácet oponenta, ale to je jistě ne způsob hrdiny...

Osnova místnosti teleport vy k náhodné místnosti na náhodné úrovni. Ty místnosti jsou také důležité jak jeden z nich má skrytý amulet. V každé hře, tam je jedno monstrum na hradě to nese Runestaff, kouzelnická hůlka s mocí teleportation. Jakmile vy získáte to, vy můžete teleport každé místnosti vy chcete v hradu. Také, jakmile vy získáte to, vy jste teleport sebe každým osnově místnostem na hradě aby mohly najít amulet. Jen jeden z těch osnov skrývá amulet a jen teleporting v tom místnost může najít to. Pak vy upustíte Runestaff a musí opustit hrad na stopě.

Tak, vy touláte se čelní nebezpečí, pití z kouzla bazénů a otevření hrudi, použití talentů aby odhalily co je v pokoji kolem vás (jestli vy nemáte kostkovaný je před) a tak dále, myšlení jak obtížná tato hra je a jak to může getinteresting a veselé zábavy. Bohužel nebo naštěstí, vy můžete koupit lampa jak strana vybavení. Vy můžete použít lampu pro neomezené časy na to dívat se do vedlejšího pokoje. Teď vy můžete vidět co očekává vás. Toto dělá váš život moc snadnější než před ale také zabíjí hru. Vaše dobrodružství nyní stane se jednoduchý plazivý kolem hradu.

Použitím lampy vy se můžete vyhnout místnostem s monstry (oni nikdy odejdou z místnosti), osnovy a prodělávající podniky do té doby, než vy zjistíte všechny pokladnice. Teď kdy vy jste bezpeční před prokletí, vy můžete jít a číst všechny knihy aby zlepšily atributy a prodat zbytečné pokladnice aby koupily dávky a lepší zbraně. Pak vy jednoduše začnete zabíjení slabších monster aby dostala ještě víc zlata pro zbraně a dávky a jestli vy ne - našli Runestaff ještě, vy začnete čelo silnější monstra (draky, balrogs, chrliče). Jakmile vy najdete Runestaff, vy můžete buď čistit hrad všech monster nebo začít teleporting osnovám a skončit hru.

Pro skončit hru takto jediný bere nějaký čas a obtěžovat, ale tam je sotva výzva. Možná omezení užívání lampy nebo dokonce hraní bez to může přidat jiný koncept hry, většinou založený na štěstí a případech, které může být veselá zábava v jednoduché hře takto. Třebaže tato hra má nějaké zábavné věci, kterou jsou vedlejší pro hra sám, to vypadá příliš zjednodušený namísto pokročilé hry jako je tulák a prodejný člověk. Všechno je jen příkaz pro vytvoření náhodného čísla místnostmi. Možná to by bylo ještě lépe toulat se stejný hrad ale moc vyprojektované jeden, třebaže náhodné vygenerované hrady (s chodbami, místnosti a tajemství) nebyla nic nespatřená zpět pak.

Kvůli tomu málo věcí, amulet Yendor budou dobrá hra jestli to odešlo ve stejné době, jako úplně první tulák. Rozvažování potřeby hráčů zpět pak, to byl pravděpodobně dost pro část z nich a stále má cenu zkoušky jestli chcete vyzkoušet příběh a okusit některý z atmosféry. Kdokoliv může vypadnout s malým trápenímnebo vy můžete hrát bez použití všechny vybavení aby dostalo nějakou veselou zábavu. Toto hra je doporučený většinou k zlým fanouškům.


Rok vydaní: 1985

Vydali: Keypunch Software, Inc.

Obrazek:Amulet Of Yendor - stáhnout

12xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo