Space Hulk
Space Hulk - náhled

Když jsem poprvé slyšel o této hře já jsem byl ohromen: vy vedete skupinu pěchoty z první- perspektivy osoby. Vy bojujete s vaším průchod

...

Shadow President Recenze

Recenze | Screeny


If jste si vůbec kdy sledované zprávy, vy pravděpodobně jste viděli zprávu zahrnující prezidenta Spojených států. Možná, že on na výlet návštěvu světové vůdce, držící tiskové konferencenebo řečnící o nějakém národním nebo světovém dění. Už jste se někdy zajímali co to by bylo jako bylo prezidentem? Být americký prezident je víc než jen veřejná vystoupení; to zahrnuje hodně tlak a stres, a je často považovaná nejobtížnější práce v moderním světě.

Stínový president dává vám šanci byla prezidentem Spojených států. Jak vrchní velitel, vy jste odpovědný za zahraniční a domácí politiku, a váš konečný cíl je světový mír a blahobyt. Jak budete provozovat zemi a ovlivňovat svět? Toto simulant obnovuje události které vedly až k proudu stát svět je v dnes, ale dává vám příležitost k tomu, měnit budoucnost pro lepší- -nebo hůř.

Stínový president začíná vás v červnu 1990, těsně před pádem Berlínské zdi, a ne dávno před zhroucením Sovětského svazu. Irák stává se stále více nestálý, a hrozí vojenské akci pro vládu Blízkého východu. Napětí zvedají se v Sovětském svazu jak jeho dny jak komunistická extra-moc skončit, a hrozba jaderné války se zdá moc skutečné. Lidi jsou žijí v bídě v Jižní Americe a Africe, a kartel a válečníci stáhnou jejich lidi jejich elementárních lidských práv. Vy máte dva roky do vaší další volební kampaně, a musíte prosit shromažďovat dost veřejné podpory být znovu zvolený.

Vy dostanete přístup k stínovému Prezidentovu superpočítači, který je vaše velitelské stanoviště pro dohlíží na svět. Každá země na světě může být cílený aby zobrazila více informací o aktuálním stavu který národu- -všechno z veřejného mínění, lidským právům porušením, a dokonce pravděpodobnost který země zahájení armády nebo dalších nepřátelských akcí proti další země. Kdy vy vyberete zemi, vy můžete dát rozkaz v jednom z pěti kategorií (sociální, ekonomický, armáda, inteligencenebo jaderná technika) to může pomoci nebo zranění že zeměnebo vy můžete poslat finanční pomoc zemi v jeden z těch kategorií. V závislosti na vašich akcích, globální společenství může následovat vaše vedení nebo oponovat Vám, a jisté akce zlepšit nebo redukovat veřejnosti názor na vás.

Jak prezident, vy máte vaše členy personálu aby pomáhali a poradit Vám jak vy jít. K vaší dispozici je náčelník štábu Bílého domu, hlava CIA, tiskového mluvčího, Economic Advisor, Ministra obran, národní bezpečnost Advisor, a ministr zahraničí. Budou předpovídat výsledky vašich akcí s nebo proti další zemi, a říct vám jestli oni myslí vaše rozhodnutí je dobrý. Také, kdy vy jste vybrali zemi, budou instruovat vás na tom venkovském statusu na světě a všechny informace o zemi která může ovlivnit Ameriku nebo svět. Vaši poradci nejsou zaručení vám; oni mohou rezignovat jejich poštu jestli vy děláte něco opravdu špatný že oni nesouhlasili snebo oni mohou dokonce být zabitý. Podobně, váš stínový Prezidentův superpočítač není nepřemožitelný. Váš počítač může zpomalit významně jestli je tam příliš mnoho věcí jdoucí na na světě pro to sledovat najednou. Pohromy, a to jak přírodní a člověk-ovlivněný, smí také ovlivnit vaši počítačovou způsobilost.

Kdy vy vydáte nařízení pro vaši venkovskou politiku s ostatními zeměmi, vy často musíte čekat nahoru týdnu aby viděl výsledky v záležitostech které zahrnovat vyjednávání, jako jsou mírová konference nebo ekonomická uspořádání. Někteří se stojí přes noc, jako politické odsouzení další země, a jiní mohou vyskytovat se téměř ihned, jako je blokování nebo omezující obchod se zemí. Kdy vaše objednávky jsou skončené, vy uvidíte výsledky v statistické formě; tyto statistiky určí venkovské postoje k dalším zemím a jeho vlastním lidem.

Jak prezident, vaše zodpovědnost je aby našla pokojné alternativy k válce, zda Amerika přímo je zapojená nebo ne. Nicméně, jsou chvíle kdy musíte se rozhodnout chlubit se sílu za účelem dostat další země aby poslouchaly vás. Jestli toužící po moci země hrozí aby napadla pokojnou zemi, vy můžete vykonávat nátlak na útočníky ustanovením vojenské přítomnosti v oběti a sousedních zemích. Vy můžete také odrazovat nepřátelskou zemi řezem nebo vylučujícího obchodu, dělání toho obtížnější a drahý pro zemi aby začala válku. Jen proto, že země vypoví válku neznamená tam bude krveprolití. Vy můžete registrovat stížnosti UN, požadavek globální sankce proti který zemi, a prosit tvořit koalici aby oponovala jim. Vy můžete dokonce poslat CIA dát ruce rebelové v zemi, uvést státní převrat aby svrhl vládu (nadějně lepší vymění to), nebo zavraždit vůdce. Jestli všechno ostatní selhává, budete muset bojovat. Doufejme, vy můžete zastavit zemi předtím, než to získává schopnosti bojové jaderné hlavice a rozhodne se vyzkoušet to.

Jeden faktor který ovlivňuje vaše akce je vaše oblibové hodnocení. Vaše popularita je založen na průzkumech dokončených americkými občany, a odráží vaše akce. Někdy prezidenti potřebují aby udělali tuhý a nepopulární rozhodnutí aby chránila zemi a svět; toto nemusí být příliš moc faktoru brzo v stupních hry, ale můžete drasticky ovlivnit zda vy jednáte později. Hodnocení je jen odhad, tak mít 50.1% hodnocení může vždy nevyhrát vás volby. Také, jestli vaše hodnocení dostává příliš nízký, mohl bys být obžalovaný nebo dokonce zavraždil.

Jestli vy jste znudění před --Desert bouřková éra, vy můžete také zkusit jiné scénáře. Co když Irák měl povoleno napadnout Kuwait, a nakonec vybojoval Jordánsko a Saudskou Arábii, tak získávající kontrolu nad většinou světového oleje? Co když Německo a Japonsko stalo se světovými ekonomickými parními stroji a americký kvalita života klesla významně? Co když světové přírodní zdroje byly vyčerpané? Jestli vy nechcete hrát jednu ze scénářů které přijít s hrou, vy můžete experimentovat vedení vaší země různým způsobem; vy můžete dokonce být pravdivý "stínový prezident" a prosíte napadnout země a hodně dělat cokoli prezidenta by neměl dělat.

Hlavní újmy v stínovém Presidentovi jsou nedostatek US Senátu aby ovlivnil vaše rozhodnutí a neschopnost k navštívit další země aby zkusily a upevnit pouta s nimi. Namísto ve skutečnosti žití život prezidenta, vy vedete vaši zemi z obrazovky počítače, stejně jako jeden ve víru. Stínový president dohání toto s jeho silnou hrou a vyzývavý AI. Hodně dialogu z vašich poradců se skládá z vět záplatovaných společně, ale to je dost, aby převést informaci, kterou vy potřebujete aby věděli. Ačkoli stínový President je komplexní hra, výuka dělá hru snadnou aby učila se / dozvěděla se.

Stínový president zahrnuje 1990 CIA World Factbook v celém rozsahu, a ačkoli Factbook je jen odkaz a není ovlivňovány hrou, vy můžete dostat dobrou představu o tom, co jisté země mohou dělat a jaký jejich minulost je. Factbook je jen přesný na začátku hry, jak vaše rozhodnutí a akce mohou a změní průběh historie.

A vždy pamatovat si: svět sleduje vás.

Stínový president je DOS hra, ale to ne řádně neběží v Dosbox. Naštěstí, to pracuje dobře ve Windows.


Rok vydaní: 1993

Vydali: DC True

Obrazek:Shadow President - stáhnout

10xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo