Bobby Fischer Teaches Chess
Bobby Fischer Teaches Chess - náhled

Všichni milenci šachů venku jistě slyšely jméno Bobby Fischera. On byl USA pocit šachů, jediný Američan kdo mohl skutečný výzvu sovět ovl

...

Roadwar 2000 Recenze

Recenze | Screeny


Toto po-apokalyptický RPG s prvky dobrodružství a strategie jistě mnohem víc zaslouží pozornost než to dostal. To je v podstatě textový RPG jako tulák nebo amulet Yendor, ale mnohem víc pokročilý a komplex. Roadwar 2000 je úspěšný pokus o spojit jednoduchý a legrační hra se složitějšími rysy který přidá více hloubky k hře.

Děj sám nemusí být perfektní, ale to vytváří ohromné prostředí pro vaše dobrodružství. A cizí a smrtelný vir je rozprostřený napříč USA, a doktoři ještě nebyli schopní najít léčbu. Zatímco země je padne do anarchie, to ukazuje, že nějakou nejmenovanou sektu fanatika je za vším a že oni také vyvinuli vakcínu. Stále více gangy jsou utvoření, a oni bojují mezi sebou ovládat cesty, města, a dodávky. Pak, USA je udeřený jadernou střelou, s tím výsledkem spad způsobující více onemocnění; ale ještě hůře, to udělalo vir mutovat. Toto zmutovaný vir nyní navodí extrémně násilné chování v lidech. Infikovaný jsou nazývaný monstry. Pro udělat věci hůř, nepřítel začal invazi z jihu a oni neočekával zmutovaný vir to bylo odolný proti jejich originální vakcíně. Úžasně, nějaký doktoři napříč USA nakonec se dařili vyléčit lidi s nějakými novými léky. Teď, každá strana potřebuje toho druhého vakcínu. Government podzemní Biolab, které operuje bezpečně v izolaci, nyní poslala osm jejich agentům aby zkoumali nové léky a vrátit nějaké vzorky, ale rostoucí chaos v ulicích udělal návrat nemožný. Jediná šance pro ně a zbytek národa budou silný a organizovaný gang s dost motivace k pomáhat.

Vy jste vůdce nově utvořené čety vězňů pracujících na silnici. Nedostanete se k ve skutečnosti ovládat váš znak (ani jste vy přítomný v akci), ale vy můžete řídit celý gang. Namísto atributů a osobní vybavení vy budete ovládání vaši členové gangu, vybavení gangu, a vozidla. Vozidla jsou moc důležitá protože jejich kapacity budou definovat kolik dodávek vy můžete nést a kolik mužů vy můžete mít. Hra není moc odlišný od další textový RPGS, ale to je trochu víc komplex. Vy budete starat se o vašem mužském zdraví a stavu vašich vozidel, pátrání po nových dodávkách, noví muži a vozidla, a bojovat s dalšími gangy. Nakonec, vy budete schopen ovládat celá města a pomáhat vaší zemi.

Vy vedete váš gang napříč mapou která zahrnuje USA, jižní Kanada, a severní Mexiko, a které je naplněné různými typy terénu, cest, a kolem sta měst. Hra je otočení založený, s jedním otočením představováním jedné hodiny. Většina akcí budou konat se v městech, zvláště zatímco vy jste ještě slabí. Města jsou nejlepší místa k hledat dodávky a lidi, pak cesty, pak další terén druhy s lesem a pouštní na konci kde žádné dodávky lze nalézt. Vy vydáte rozkazy stlačením pořádnými dopisy. Budete muset kontrolovat váš status gangu pravidelně ověřte si, zda vy máte dost všeho. Vaši muži konzumují jídlo, vaše vozidla konzumují palivo při posunu, pneumatiky jsou zničené a munice je strávený v bitvách, a vy potřebujete léky aby staraly se o nemocných mužích... Také, atraktivnější místa, jako města, cestynebo ropné pole prostředky dalších gangy a lidí v oblasti, a to může vést k nepříjemným setkáním. Vítězné bitvy získají vy dodávky a zkušenost pro vaše muže. Zkušenost získává vyšší mužstva pro vaše muže, význam budou bojovat lépe, a to je právě jako zlepšování jejich atributů. Je tam mnoho druhů vozidel a oni kolísají masu, struktury, rychlosti, kapacit pro dodávky, a posádka. Tam je omezení množství vozidel které můžete mít, tak budete muset uvažovat o nejlepší jízdní soupravě. Na začátku hry vy můžete jen mít šest vozidel, zatímco max množství vozidel vy můžete získat později je patnáct. Vozidla mohou být zlepšený jestli zvláštní setkání se vyskytuje (nález nějakého zvláštního obchodu).

Nejdůležitější význačný rys v této hře je taktický boj. Vy se setkáte s nožními gangy, obyvateli, monstrynebo nějakými dalšími oponenty, ale ty boje bude automaticky vypočítaný počítačem a vy dostanete konečné výsledky bitvy. Kdy vy setkáte se s další četou vězňů pracujících na silnici můžete si vybrat mezi abstraktní, rychlý, a taktický boj. Abstraktní boj je jednoduchý výpočet jako s nožními gangy, a rychlý boj dává vám příležitost k tomu, rozmístit vaše muže ve vozidlech a také nějaké hlavní bojující strategii pro váš gang, být použitý v složitějších kalkulacích. Taktický boj, nicméně je otáčecí-založená hra předložila v shora dolů pohledu na bojiště. Po rozmístit vaše muže ve vozidlech, a vaše vozidla na poli, vy můžete vydat rozkaz pro každé vozidlo. Pro pohybovat vozidly, musíte nastavit jejich rychlost a směru, po celou dobu zvažující jiné terén druhy, překážky, a umístění nepřítele. Kdy vy jste skončili posunující se vaše vozidla, je čas pro útočící fázi otočení. Po tom, tam je další zajímavý význačný rys. Vy můžete realokovat vaše muže mezi vozidly jestli oni jsou v přiléhajících náměstích. Vaše vozidlová posádka může také prosit zachytit blízká nepřátelská vozidla, jestliže ne váš gang již dosáhl maximálního množství vozidel. Chycení vozidel mohou být tvrdý, ale jestli vy uspějete, že to bude velká ztráta pro nepřátelský gang. Pravděpodobně nejzajímavější význačný rys v taktickém boji by vrážel do. Během pohybové části otočení, vaše vozidlo může narazit do nepřátelského vozidla, nejpravděpodobnější způsobující poškození oba dva. Výsledek pěchování závisí na rychlosti, mas, a obrněné jednotky vozidel. To je dokonce možné úplně zamořit další vozidlo, ale jen jestli poměr obou atributů vozidel je 2:1 (význam vaše vozidlo musí být dvakrát tak velký a těžký jak další).

Kromě dodávek že vy získáte nějakou /každou /žádnou vyhranou bitvu, vítězství v taktickém boji také zvyšuje počet vozidel vašeho gangu možná má jedním. Toto znamená, že budete muset bojovat s plnými taktickými boji aby mohly dosáhnout max množství patnácti vozidel. Po tom, můžete si vybrat rychlý boj častěji od taktického boje zabere čas.

Vaše výchozí poloha je v náhodném městě v USA. Tam odtud, vy musíte vybudovat váš gang a přežít do té doby, než vy jste silní dost, aby dělali moc víc než jen sotva přežívající. Začátek je moc tvrdý, a vy pravděpodobně zemřete jako hodně, tak pamatujete si aby chránili vaši pozici často. Jako v dalších podobných hrách, náhodný faktor je přítomen ve většině věcí, ale ne jako ty hry, to je mnohem lepšímu organizované. Například, vy máte vyšší šanci na nález dodávky v městech spíše než rovinách, a více šancí na nález jídlo v zemědělských půdách namísto dalších dodávek. Jestli vy pleníte město příliš mnoho, šance na úspěšné rabování bude snížené. V menších městech budete mít menší problémy s nepřátelskými gangy. Jestli vy jste ve městě které je udeřené nukleární bombou, monstra zaútočí na vás často. Protože vetřelci jsou dobří vojáci, to není obeznámený s jít do jižních měst do vašeho gangu je silný dost. A kombinovaná regulace město bude bojovat vy jestli vy vstoupíte do jejich teritoria. V severních částech mapy tam bude sníh v zimě měsíce, dělání cestování a hledání dodávek moc pilněji. Tak, třebaže tvrdý, toto po-apokalyptickém USA v úsvitu nového století je něco jiného, než nudné patron místo.

Nějaká zvláštní setkání mohou stát se, jak již zmíněný dříve - jako nacházející místo které zlepší vaše vozidla při hledání města. Také, můžete najít kamarády které můžete rekrutovat. Toto jsou doktoři, poddůstojníci provádějící výcvik a politici. Vy potřebujete všechny tři ovládat město. Jakmile vy ovládáte jeden, vy nebude máte moc problému s domovními setkáními, ale další četa vězňů pracujících na silnici může zaplatí vám návštěvu. Doktoři sníží počet prohraných mužů v nožních bitvách a/nebo onemocnění. Poddůstojníci provádějící výcvik nižší sazby dezerce a zvýší podporu vašich mužů. Politici jsou použití pro mluvení s lidmi. Tam není žádné ukázané množství jejich schopností, ale místo toho vy můžete jen soudit jejich vlastnosti výsledky jejich práce a vašich vlastních impresí. Můžete také setkat se s léčiteli kteří vyléčí infekci monstra jestli poskytnutá s dost náprav. Nakonec, vy se setkáte s agenty a vědci kteří budou neodhalí sebe do času je dobře - význam do té doby, než vy ovládáte většinu země.

Nedostatek zvuku je si jist, že nejslabší bod hry. Počítačové výpočty bitev také jsou daleko od perfektní, třebaže se bude Vám líbí nějaký z těchto nedokonalostí, jako je vaše gang vítězné bitvy bez jednotlivé ztráty. Také, nějaký hráči mohou najít hru příliš tvrdý na začátku. Navzdory těm stinným stránkám, tato hra je jistě víc než běžná věc.

V hrách takto vy vždy dostanete že pocit, že to může nabízet dokonce mnohem víc, ale pak vy musíte zastavit a kontrolovat datum kdy hra byla zveřejněná. To je velmi dobrá hra, a jeho zajímavý a zlepšený hra udělá to jedinečná. A konečná nezbytnost pro všechny milence žánru.

Před taktickou bitvou, vy být požádán o typ ikony která bude představovat vaše vozidla během boje. Rozdíl je to, že ikony bude buď točit a ukázat směr vozidlanebo bude statický a směr vozidel budou ukázaný číslem.

Ujistěte se, že jste četli příručku aby dostala více obeznámený s hrou a taktický boj a vidět seznam všech příkazů od hry jen ukazuje málo z nich. Také, zde vy najdete více informací o vozidlech.

Hra práce ve WinXP ale měl bys užívat DOSBOX a snížit cykly aby mohly číst všechny zprávy. Jestli vy nechcete čekat na nějaké kalkulace, vy můžete vždy zrychlit kdy potřebný. Při šetřící/nakládání hry, neužívá volbu pro změna adresáře, jak toto může způsobit hru aby havarovala.


Rok vydaní: 1987

Vydali: Strategic Simulations, Inc.

Obrazek:Roadwar 2000 - stáhnout

8xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo