Xixit
Xixit - náhled

Xixit, někdy dokonce známý jak řetězová reakce, je jedním z nejvíce brilantní Tetris klony vůbec kdy. Ve skutečnosti to není ani klonovac

...

Risk - The World Conquest Game Recenze

Recenze | Screeny


Riziko - klasická hra světovlády (přinejmenším já věřím, že je co oni řekli v TV komerční pro originální stolní hru). Ano, to byla původně stolní hra a toto počítačový verze je věrné přizpůsobování stolní hry a klasický otočení základ strategická hra to je rozhodně mající cenu mít.

Grafika jsou standardní EGA (nic beroucí dech, přece však docela hezký). Vy ovládáte všechno s myší, tak ovládací prvky jsou opravdu dost jednoduchá (jediná věc nemůže kliknout je počet jednotek - jestli chcete měnit to, vy potřebujete aby psali to sebe). Hra také uvádí nějaký podivný pípnutí která by měl být zvuk, ale já navrhuji, že vy vypnete ti a hrát nějakou okázalou hudbu v zádech (já jsem hrál Carl Orff- ovo Carminiu Burana).

Nejlepší věc o této hře je, že můžete pozvat až do pěti přátel aby hráli si s váminebo vy můžete hrát proti počítač (to má tři úrovně potíže). Bohužel nemůžeš hrát hru přes modem, tak budete muset připravovat nějaká lehká jídla jestli vy máte v plánu hostit tuto hru.

Tak co vy musíte udělat? Dobře to záleží na tom, co typ hry, kterou vy jste vybrali. Vy máte FULL hru nebo SHORT herní volbu (a to jak US nebo UK). Jestliže zvolíte plná hra vy potřebujete aby vybojovali celý svět a zničit všechny oponenty. Krátká hra na druhé straně dává vám misi (jako vybojovat nějaké kontinenty, zachytit 24 teritoria,...) a vy vyhrajete, že potom co vy dokončíte misi. Rozdíl mezi US a UK verze hry je jiné přírody. Ti, kdo jsou obeznámení s hrou již vědět že vy máte RISK karty které vy můžete vyměňovat zboží za více jednotek. Vy potřebujete buď tři karty stejné typu ( kavalérie, dělostřelectvo nebo pěší pluk) nebo jeden z každé kategorie (vy můžete také mít kartu šprýmaře). Ve Velké Británii verze, kterou vy dostanete určitý počet jednotek pro každý sadu (pěší pluk - 4, kavalérie - 6, dělostřelectvo - 8 a jiných karet - 10). USA verze má jiný systém. Pokaždé když vy měníte sadu, kterou vy dostanete více jednotek. Tak čím více vás měníte ( ne- záleží jaký druh sady), více jednotek vy dostanete.

Právě jen jako vy bojujete? Jednoduchý, vy válíte kostky (právě jako v stolní hře).

Dost řekl, je čas hrát tento drahokam, který jistě zaslouží si přinejmenším 4.


Rok vydaní: 1989

Vydali: Virgin Interactive Entertainment

Obrazek:Risk - The World Conquest Game - stáhnout

15xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo