Immoral study - Lesson 2
Immoral study - Lesson 2 - náhled

Druhou lekci náš zvrhlý učitel uštědří dcerce majitele nějaké (pravděpodobně) automobilky. Holčina si nejdřív hraje na drsňačku ale po tom c

...

Na staré klasiky by se nemělo

Na staré klasiky by se nemělo sahat. Tak to vidí hráči, kteří zůstávají u historií prověřených video her. Ale co když si můžete dopřát zážitek ?jako za stara? ve zcela moderním provedení?

Open TTD je stále v kurzu a stále se dá dobře hrát na mnoha platformách.[/caption]

Staré hry se těší oblibě u dříve narozených hráčů. Je to přirozené: připomíná jim to jejich mládí, hry jsou pro ně designem, vzhledem, navigací zcela srozumitelné a nemusí se učit nic nového. Hru jen pustí a mohou se okamžitě bavit. Není divu, že tyto hry pro stolní počítače PC či herní konzole jsou v dnešním přetechnizovaném světě tak populární. Skvělým příkladem je strategická hra Transport Tycoon. Tato hra splňuje všechny požadavky na zábavnou hru: má jednoduchý koncept, ale přitom nabízí propracované rozhraní s mnoha manažerskými volbami. Ve hře budujete přepravní impérium a je jen na vás, jestli bude vaše společnost prosperovat nebo se blížit bankrotu. Můžete vzít bagry, lopaty a vybudovat složitý železniční koridor, který žije z průmyslové výroby, stejně tak můžete vybudovat autobusovou síť a vozit lidi z města do práce. Transport Tycoon vás provede od historie až do budoucnosti a díky tomu je hra stále zábavná a představuje neustálou výzvu. Hra neobsahuje žádný scénář nebo kampaň. Pouze vám vygeneruje mapu s továrnami, elektrárnami, městy atp. a je jen na vás, jak se k tomu všemu postavíte ? odkud, kam, co a jakým způsobem budete dopravovat.

Hra od génia Chrise Sawyera

Za hrou Transport Tycoon stojí legendární vývojář Chris Sawyer, který hru vydal roku 1994 a hned následující rok vyšla její ještě vylepšená verze pod názvem Transport Tycoon Deluxe. V ten okamžik fanoušci této hry nepotřebovali více. Detailní izometrická grafika s přehledným rozhraním, skvěle vyladěným ekonomickým modelem a také reálně vypadajícím modelem chování města a dopravních prostředků. Za zmínku stojí i povedený hudební doprovod. Hra se pochopitelně neobešla bez nedostatků. Někomu mohla vadit horší umělá inteligence počítačem ovládané konkurence, ale v první řadě šlo o budování vlastního impéria, takže se to dalo přehlédnout. V celkovém souhrnu je Transport Tycoon i z dnešního pohledu skvělá hra.

Chris Sawyer se na hru později snažil navázat dalšími tituly, ale ty už se úspěchu nedočkaly. S příchodem nových platforem ale bylo jasné, že si fanoušci zaslouží verzi fungující na moderních počítačích s vyšším rozlišením. Tato volání splnila komunita šikovných nadšenců, která dala dohromady OpenTTD ? otevřenou verzi Transport Tycoon Deluxe (ke které ale bylo nutné si sehnat původní datové soubory z TTD, jinak hra nefungovala, dnes už jsou i tyto datové soubory vytvořené znovu komunitou, tudíž je hra po stažení plně funkční). Dnes je OpenTTD je dostupná pro několik odlišných platforem. Transport Tycoon už si dnes zahrajete na všech možných platformách, dokonce jsou verze jak od Chrise Sawyera, tak i OpenTTD, dostupné na mobilní platformy.

Mashinky svou inspiraci TTD nezapřou, ale jako hra jsou mnohem propracovanější.[/caption]Nová doba si žádá moderní přístup

Moderní doba nabízí nespočet možností, jaké hry si zahrajete. Novinky přibývají takovým tempem, že byste potřebovali několik životů, abyste si mohli zahrát všechny současné tituly. Pokud ale zůstaneme u zmíněné klasiky, neměla by vám uniknout česká budovatelská hra Mashinky, která si za vzor vzala Transport Tycoon. Za hrou stojí talentovaný český tvůrce Jan Zelený, který si koncept Transport Tycoon vypůjčil. Ale! Nejedná se o žádnou lacinou kopii. Hra se soustředí pouze na železniční dopravu a hlavně, celé prostředí je plně 3D, přičemž hra stále připomene oblíbenou klasiku. Můžete budovat složité tratě, přidávat návěstí, upravovat členitý terén a mnoho dalšího. Hra sice ještě není zcela dokončená, ale již dnes si můžete se slevou zakoupit v takzvaném předběžném přístupu (early access) a rozehrát ji ? volné stavění už je přístupné a o kvalitách hry nyní jasně hovoří velmi kladné recenze lidí, kteří si Mashinky pořídili. A věřte nebo ne, moderní provedení hry je mnohem pohodlnější na hraní, než to staré. Je to podobné jako ve světě před internetem a po jeho rozšíření.

Herní turnaje o statisíce a sázky na počítačové hry?

Dříve by vás ani nenapadlo, že v počítačových hrách lze pořádat velké turnaje a už vůbec ne, že se z některých hráčů mohou stát profesionálové, kteří si přijdou na velké peníze svou dříve oblíbenou kratochvílí. Staromilci si dříve chodili na pobočky českých sázkových kanceláří jako je Fortuna vsadit na zápasy oblíbených týmů. Dnes si můžete zcela bez rizika vsadit online a to ještě na turnaje v populárních video hrách. V takovém případě se vyplatí vědět, jak sázet na e-sporty. A když už jsme u příkladu se sázením, tak pokud někdo chtěl najít nejvýhodnější kurz na zápas, musel si obejít nebo obtelefonovat konkurenční pobočky. Dnes vám stačí internet a moderní nástroje, které vám ušetří čas, neboť místo vás sledují aktuální pohyby kurzů na sázkové příležitosti a vy si už jen vyberete, jaké nabídce dáte zrovna přednost. Všechny moderní přístupy vám ve finále ušetří čas a nervy, a stejné to je se současnými hrami, které si berou za vzor staré klasiky. Mashinky nejsou stejné jako Transport Tycoon, ale v mnoha ohledech jsou lepší. Ale než abyste měli slepě věřit, bude lepší, když si hru vyzkoušíte a sami si na věc uděláte svůj vlastní názor.  1. Angelo (22.12.2017)
Na staré klasiky by se nemělo -
Autor:
2 + 3 (Opište první číslo)
Obsah :