Games - Winter Edition, The
Games - Winter Edition, The - náhled

Epyx byl známý jejich vynikajícími sportovními hrami (většinou olympiádami). Tady je ještě další jejich sportovních her. Tentokrát zařizu

...

Archon - The Light and the Dark Recenze

Recenze | Screeny


Archon je konečný klenot počítačové minulosti hraní. Zatímco to nikdy nedosáhlo přijetí u kritiky nějakých dalších her, Archon v jeho vlastní klidné cestě udržovala stálý následující dodnes. Archon se třel dvě přímá pokračování, četný přepracovává, a inspiroval mnoho her, krátký seznam které by mohl zahrnout Star kontrolu, bezbožný Wars, Wrath rozpoutaný, a smrtelná Kombat šachy mini-hra v smrtelný Kombat: Podvod.

Archon je jakýsi rozšíření šachů, ale způsobem, který jen může být zjištěný s počítačem. Pravidla hry jsou komplex a četný. Zvládající to může být výzva a vítězství je hluboce uspokojování. To je obtížný nemít škodolibou radost kdy vy učíte se užívat pravidla aby dala vaší kusu výhoda a točit údobí boje.

Šachovnice je podobný šachům s výjimkou náměstí, místa toho, aby byl čistě černý nebo bílá může být černý, bílýnebo stále změna tam a zpět mezi černobílý skrz odstíny šeď. Temnější náměstí dají útočnou prémii k tmavým kusům, a lehčí náměstí dávají prémii aby osvětlila kusy. sledováním které z vašich oponentů kusů jsou na jakém barevném náměstí vy můžete nutit výhodu pro váš kus kdy vy přesune do vzít je. Paluba také má 5 zásuvky lokalizované nervózní a střed paluby. Nějaký /každý /žádný kus na těchto zvláštních náměstích získává zdravotní prémii na konci každého otočení dokud oni mohou zůstat tam.

V Archon vy ne jenom nevezmete kusy. Místo toho musíte porazit kus v shora dolů boji. V závislosti na jednotkách boji musíte střílet nebo rozbít život z vašeho oponenta, při uhýbajících jejich úderech. Boj je obvykle rychlý se silnějším kusem silným slabší rychle. Nicméně, měly na paměti že barevné prémie mohou dokonce skóre poněkud.

Zvládající Archon míní stávající se důvěrně známými silami individuálních jednotek v bitvě. Každý ze stran, černobílý, mít 8 jedinečné kusy které vy sledujete pochod v a místě sám na palubě před hrou, každé s jejich individuálními útoky a hitem bodovými úrovněmi. Navíc Wizard nebo kouzelnice na každé straně může vyzvat v náhodný jednom ze čtyř elementárních jednotek, dělání úhrnem 20 jedinečných jednotek. Zatímco každý kus na černé straně má podobný kus v bílé straně, ne dva kusy jsou úplně stejné.

Wizard nebo kouzelnice na každém týmu je pravděpodobně nejvlivnější kus na palubě. Silný v boji, jejich skutečná síla leží na palubu. Každý z nich může být nazvaný na obsadit z výběru sedmi kouzel. Každé kouzlo jen může být účinkující jednou a může mít různé druhy platností od způsobující náměstí posunování barvy aby otočily objednávku jejich posunování (posunového času) přinášení zpět poraženého kusu v plném zdraví (oživit). Splést je že pro každý hláskovat účinkující jejich domácí solidní jednání 1 bodová nevýhoda vřesoviště v bitvě nějakému /každému /žádnému členovi jejich týmu kdo je na tom, včetně sebe. Toto zvláštní pravidlo znamená, že později v hře chcete-li, aby vaše Wizard nebo kouzelnice aby byla bezpečná, to je nejlepší vystoupit je jejich domácí náměstí.

Archon byl udělaný pro Apple IIE, starší kapitán 64, Atari 800 a IBM PC, a pozdější portoval k NES. Málo rozdílů existují mezi každý z verze, ale obecně hra zůstává pravda skrz. IBM Verze hostila zde vychloubání překvapivou CGA grafiku a PC mluvčí zvuk. Nějak, tyto všechny rysy pracují v perfektní harmonii s Windows XP významem vy nemůžete potřebovat DOSBOX. Nicméně, protože to je současně komplex aby učil se / dozvěděl se a tvrdý aby díval se na, můžete chtít jen provozovat hru v demonstračním módu několikrát tak, že jestli vy ne- dostat se do toho, vy můžete stále dostávat smysl slávy Archon.

Hra dostává vyznamenání pro originalitu a vliv. Nicméně jeho vysoká křivka učení s chudým zvukem a grafika IBM verze nutí významný pokles jeho skóre. Jestli já hodnotící C64 nebo Atari 800 verze já jsem mohl dát tomu 4. Nicméně já musím dát tuto verzi Archon 3 celkově.


Rok vydaní: 1984

Vydali: Free Fall Associates

Obrazek:Archon - The Light and the Dark - stáhnout

21xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo